Często zadawane pytania !

Często zadawane pytania !

Czym się różni FLIZELINA od WINYLU ?

Wykończeniem oraz grubością materiału. Flizelina to materiał wzbogacony włóknami flizelinowymi o gładkim, półmatowym wykończeniu. Podczas gdy podłoże winylu jest zbliżone składem, natomiast jego wykończenie to 'pieniony' winyl, dzięki czemu posiada  lekką strukturę, w dotyku to jakby grubszy piasek lub delikatny papier ścierny. Oba te materiały różni także gramatura, flizelina to 130g/m2, a winyl 200g/m2. W położeniu oba są bardzo wdzięczne i nie sprawiają kłopotów, nawet jeśli nigdy wcześniej nie miałeś do czynienia z klejeniem fototapety.

Jeśli zamawiam na wymiar to czy powinienem dołożyć kilka cm na każda stronę w razie w?

Jeśli masz pewność, że Twoja ściana jest stosunkowo równa to nie ma takiej potrzeby. Natomiast jeśli nie masz tej gwarancji, to dodanie kliku cm będzie wskazane.

Czy mogę położyć fototapetę na starą tapetę?

Nie zalecamy kłaść nowej tapety na starą. Istnieje spore ryzyko, że klej który wchłonie w starą tapetę spulchni ją co sprawi,  że np. zacznie się odklejać, a wraz z nią odspoi się także nowa tapeta.

Co jeśli klej się grudkuje?

Jeśli klej mocno się grudkuje zachodzi podejrzenie, że zostały zastosowane niewłaściwie proporcje. Klej należy dodawać stopniowo do wody, a nie na odwrót. Mieszając energicznie (można spróbować sposobów DIY tj. użycia miksera kuchennego) Natomiast jeśli nadal zostaną niewielkie grudki nie powinno to stanowić większego problemu przy klejeniu fototapety.

Czy dostanę klej?

Tak, klej jest w zestawie z każdą fototapetą zamówioną u nas.

Czy dam radę położyć sam/ w pojedynkę?

Nie jest to niemożliwe, natomiast dla najlepszego efektu zalecamy położenie fototapety w dwie osoby.

Chcę wytapetować przedpokój w którym są 4 pary drzwi, od którego miejsca zacząć?

Zacznij od narożnika i podążaj w prawo.

Jak kłaść na skosie? Od dołu czy od góry?

Fototapetę na ścianie ze skosem układamy od dołu.

Zamówiłem fototapetę, w ofercie wzór wygląda bardzo ostro. Czy jak dostanę duży wydruk, będą na nim widoczne piksele?

Nie będą widoczne piksele, natomiast należy wziąć pod uwagę, że wzór wyświetlony na małym ekranie telefonu czy laptopa to miniaturka – zatem wzór wydrukowany w rozmiarze np. 12m2 będzie się nieco różnił, natomiast nie oznacza to utraty jakości.

Pozostaw komentarz
Archiwum bloga